Rozgrzewki przed treningiem

Dlaczego rozgrzewka jest ważna

Bardzo ważne jest, żeby rozgrzewka była porządna, odpowiednio intensywna i obejmowała wszystkie partie ciała. W ten sposób przygotujesz się do każdego rodzaju treningu - rozgrzane mięśnie są mniej podatne na kontuzje i urazy, które podczas ćwiczeń mogą się pojawić, jeżeli nie jesteśmy do nich przygotowani lub stosujemy niewłaściwą technikę.

Rozgrzewka i rozciąganie

Wiele osób nie rozgrzewa się przed, ani nie rozciąga po ćwiczeniach przez co nabawia się kontuzji, czy urazów. Poważna kontuzja może trwać długo, przez co uniemożliwia ćwiczenie. Silny ból i długa przerwa mogą skutecznie zniechęcić do dalszych treningów, zwłaszcza osoby początkujące, które nie są świadome tego jak ważne jest odpowiednie rozgrzanie i przygotowanie całego ciała do treningu.

Dlatego pelujemy - zawsze rozgrzewajcie się przed treningiem!

Przygotowana przez nas rozgrzewka jest ogólnorozwojowa i można ją stosować właściwie przed każdym treningiem. Co więcej, trwa ona jedynie około 15 minut, nie zajmuje więc dużo czasu i pozwala na płynne przyjście do treningu.

Po treningu rozciąnij się. Trening rozciągania jest równie ważną i integralną częścią treningu - rozciąganie po ćwiczeniach pozwoli unikać zakwasów i rozluźni oraz naciągnie mięśnie, dzięki czemu będziesz bardziej rozluźniony na co dzień. Po szczegóły zajrzyj na trening rozciągania!

Advertisement